Βαριά ήττα για το ΝΑΥΠΛΙΟ 2010, μέσα στους Αγίους Θεοδώρους.

Απρόσμενη ήττα εντός έδρας για την Ερμιόνη

Και μαθηματικά Πρωταθλητής ο Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου

ΜΕΘΑΝΑ - ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 57-59
Δύσκολη Νίκη του Αργοναύτη στην Κόρινθο επί των Μεθάνων

ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ - ΠΑΛΑΙΜΩΝ 68-66

ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗ ΣΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΑΙ ΗΤΤΑ ΤΟΥ ΟΙΑΚΑ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

Νέα νίκη για την ομάδα του Αργοναύτη  στο κλειστό της Κορίνθου επί της ομάδας των Μεθάνων με σκορ 57-59.Η ομάδα ,που συνεχίζει  με τις απουσίες βασικών παιχτών  λόγω τραυματισμών, μπήκε από την αρχή του αγώνα πολύ δυνατά σε άμυνα και επίθεση και κατάφερε να επιβάλλει τον ρυθμό της. Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα των Μεθάνων κατάφερε με το παιχνίδι της να περάσει μπροστά με 6 πόντους κάνοντας ένα επιμέρους 15-5  πετυχαίνοντας καθοριστικά καλάθια η ομάδα της Κίου  κατάφερε  να πάρει μια δίκαιη και σπουδαία νίκη, που  δίνει πολύ μεγάλη δύναμη για την συνέχεια.  Ραντεβού το Σάββατο 23 Φεβρουαρίου στις 17:00 στο κλειστό της Νέας Κίου, όπου ο Αργοναύτης  αντιμετωπίζει  την ομάδα του Διαγόρα Βέλου.

ΣΤΙΣ ΤΕΣΣΕΡΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ Ο ΓΣΑ ΑΡΓΟΥΣ ΣΤΟ ΒΟΛΕΪ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Έληξε η Ημιτελική Φάση Νεανίδων στο Βόλεϊ σήμερα στο Αργος όπου το μεσημέρι σε ένα καταπληκτικό παιχνίδι που έγινε στο Κλειστό Γυμναστήριο ο Γ.Σ.Α. Άργους κέρδισε με 3-1 σετ τον Φοίνικα Σύρου και προκρίθηκε στους τελικούς στις τέσσερες καλύτερες ομάδες της Ελλάδας. Η διοργάνωση αυτή ήταν μια γιορτή για το βόλεϊ και οι θεατές απόλαυσαν παιχνίδια αξιώσεων. Για την ιστορία το τουρνουά είχε ως εξής , το πρωτάθλημα ξεκίνησε την Παρασκευή με το Αθηναϊκό ντέρμπι ανάμεσα στον Πανιώνιο και τον Παναθηναϊκό όπου εύκολα η ομάδα του ΠΑΟ κέρδισε .Το Σάββατο ο ΓΣΑ αντιμετώπισε τον Πανιώνιο όπου και κέρδισε με 3-2 στα σετ κι ο Παναθηναϊκός με την Σύρο όπου και πάλι επικράτησε με σκορ 3-0 . Την Κυριακή ο ΓΣΑ αντιμετώπισε τον πολύ δυνατό Παναθηναϊκό και σε ένα αρκετά δύσκολο παιχνίδι έχασε με 3-0 στα σετ.