Δευτέρα 20 Απριλίου 2015

Έχασε βαθμούς ο Παναργειακός – Ισοπαλία για το Κιβέρι στις καθυστερήσεις (αποτελέσματα - βαθμολογία)

7b5bcba1561220255ac1b22b6eaf4715 L
Δεν κατάφεραν οι «Λύκοι» να νικήσουν μέσα στο Άργος. Παραχώρησαν ισοπαλία 2-2 στη Δόξα Ν. Μανωλάδας και πλέον βρίσκονται 2 βαθμούς πίσω από την κορυφή, καθώς ο Πανελευσινιακός πήρε άνευ αγώνα 3 βαθμούς στο προγραμματισμένο παιχνίδι με τον Μανδραϊκό. Η ομάδα της Ελευσίνας έχει κάνει το ρεπό της σε αντίθεση με τον Παναργειακό...
Η ομάδα του Άργους, αν και προηγήθηκε στο 20' με τον Σίμωση, στο ημίχρονο βρέθηκε να χάνει με 1-2.
Με τον βαθμό της ισοπαλίας απέδρασε ο Ερμής Κιβερίου από το Λουτράκι, καθώς ισοφάρισε στο φινάλε σε 2-2, διατηρώντας ελπίδες παραμονής.
Οι γηπεδούχοι στο 57' άνοιξαν το σκορ με πλασέ του Παπουτσή για το 1-0, αλλά η απάντηση του Ερμή δεν άργησε, καθώς στο 64' ο Κακκαβας με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1. Το Λουτράκι πίεσε και στο 80' ο νεοεισελθών Χατζηστάμου έκανε με σουτ από πλάγια θέση το 2-1. Στο 82' οι «οράνιε» έμειναν με δέκα παίκτες, καθώς ο Τσώκος αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Το πλεονέκτημα προσπάθησε να εκμεταλλευτεί η ομάδα της Αργολίδας και στο 90+4' ο Φίλης με απευθείας εκτέλεση φάουλ νίκησε τον Καλλιακμάνη που βρήκε την μπάλα, αλλά δεν μπόρεσε να αποσοβήσει το τελικό 2-2.