Κυριακή 22 Μαρτίου 2015

Πλησίασε την κορυφή ο Παναργειακός (αποτελέσματα, βαθμολογία)

1973446 1477910029095591 2102698416 o
Σε ένα ανούσιο ποιοτικά παιχνίδι, μπροστά σε περίπου 300 θεατές στο ΔΑΚ Άργους, ο Παναργειακός τελικά κατάφερε να πάρει τη νίκη και τους 3 βαθμούς κόντρα στην Καλαμάτα με 2-0.
Το 1-0 για τον Παναργειακό (που ανέβασε την απόδοσή του στο β' ημίχρονο) έγινε στο 68' με σουτ του Κοιλιάρα από την καρδιά της μεγάλης περιοχής έπειτα από ατομική προσπάθεια σε σέντρα του Σίμωση. Οι Λύκοι πέτυχαν το δεύτερο γκολ στις καθυστερήσεις έπειτα από ατομική προσπάθεια του Κατσικοκέρη και ασίστ στον Μπεκατώρο ο οποίος πλάσαρε τον αντίπαλο τερματοφύλακα.
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ: Κατσιαούνης, Ρόττα, Καλαγκάνης, Μαυρομάτης, Μπριλάκης, Λίτσος, Πούτσι (46' Κατσικοκέρης), Κοιλιάρας, Σίμωσης, Μπελόν (Μπεκατώρος), Παπαιωάννου (58' Αγγελόπουλος).
Μετά τη σημερινή του νίκη ο Παναργειακός πλησίασε σε απόσταση βολής την κορυφή, στους 3 βαθμούς, καθώς ο Πανελευσινιακός ήρθε ισόπαλος 0-0 στη Ν. Μανωλάδα με τη Δόξα. Μάλιστα, την επόμενη αγωνιστική η Ελευσίνα κάνει το ρεπό της...
Η άλλη ομάδα της Αργολίδας στον 3ο όμιλο της Γ΄Εθνικής, ο Ερμής Κιβερίου, είχε ρεπό.