Σάββατο 25 Οκτωβρίου 2014

ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1-6 ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΤΗΣ Γ ΕΘΝΙΚΗΣ

Η ομάδα της Αργολίδος Ερμής Κιβερίου  αντιμετώπισε την ομάδα της Καλαμάτας  για την 2η αγωνιστική του Κυπέλλου της Γ΄ Εθνικής, Σαββάτο 25 Οκτωβρίου 2014. Εντυπωσιακά μπήκε στο ματς με τον Ερμή Κιβερίου στην Αργολίδα για το Κύπελλο η Καλαμάτα . Το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκορ 3-0 υπέρ της Μαύρης Θύελλας . Στο 1' ο Γεωργακόπουλος πέτυχε το 0-1, στο 10' ο Χαρίτος με φάουλ το 0-2 και στο 18' ο Τριάντος το 0-3. Δυνατά μπήκε και στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Καλαμάτας , στο  55' ο Σκάρος πέτυχε το τέταρτο γκολ της Μεσσηνιακής ομάδας. Στο 80' και το 85' ο Ηλιόπουλος πέτυχε τα δύο τελευταία γκολ της Καλαμάτας ενώ στο 83' οι γηπεδούχοι είχαν μειώσει σε 1-5 με πέναλτι. Η Καλαμάτα περνά από νωρίς στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Γ' εθνικής